Provozní doba: Po-Pá 8 - 15 hod   Infolinka: 777 283 009   E-mail: info(a)esel.cz   Adresa: Kutnohorská 678, 281 63 Kostelec nad Č. lesy

děláme svět lepším

esrak

Řídíme vše za Vás


Zpětné volání
 
Rychlá objednávka ZBOŽÍ nebo SLUŽBY

Provozní doba: Po - Pá 8 - 15 hod
Infolinka: 777 283 009
E-mail: info(a)esel.cz
Adresa: Kutnohorská 678
281 63, Kostelec nad Č. lesy

208. Den otevřených dveří
se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 13. 12. 2020 od 9 do 13 hod.

207. Den otevřených dveří
se bude konat v Týně nad Bečvou dne 8. 11. 2020 od 9 do 13 hod.

206. Den otevřených dveří
se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 8. 11. 2020 od 9 do 13 hod.

205. Den otevřených dveří
se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 11. 10. 2020 od 9 do 13 hod.

204. Den otevřených dveří
se bude konat v Týně nad Bečvou dne 13. 9. 2020 od 9 do 13 hod.

archiv aktualit »


Do sekce Napsali o nás / nám přidán nový příspěvek

I my se rádi chlubíme a proto bychom se chtěli s vámi podělit o dopis (email), který k nám dorazil. Všechny dopisy naleznete na stránce http://estech.esel.cz/napsali

Dobrý den,
chtěl bych se podělit o pár zkušeností s instalací a provozem kotle Benekov Pelling 27. Tento kotel provozuji první sezonu, dopravu, montáž a uvedení do provozu provedla Vaše firma. S odstupem doby musím říct, že jsem rád že jsem si Vás vybral. Od počátku mi bylo jasné že si nevybírám firmu nejlevnější, ale za to firmu s nejkomplexnějším servisem a škálou služeb.
Neříkám že instalace proběhla bez problémů, ale zaujal mě způsob jak je řešíte. Pan Klačanský a Ondrejka se ve sjednaný den kvůli pracovnímu vytížení dostavili odpoledne místo ráno, načež zjistili že mám ještě hůře přístupnou kotelnu, než jim bylo oznámeno.
Tady musím říct že se vyplatilo, že jste firma se zastoupením v každém kraji, protože po telefonátu na pobočku do Paskova se dostavili další dva technici a kotel byl promptně snesen do kotelny.
Pánové instalovali kotel s bojlerem během druhého dne. Musím říct že máte opravdu flexibilní :-))) zaměstnance, neboť celý den (od půl osmé do půl sedmé) fungovali na dvě kafe a jednu obědovou pauzu, kterou údajně odmítli (informace od manželky) trávit u nás doma s teplým pokrmem a vydali se všanc vesnickému konzumu.
Celou tu dobu pracovali pod stropem, který je ve sklepě vysoký 1,60m jen kotel byl instalován do vany kde výška stropu byla těsně pod 1,80m. Do sklepa se mi táhne (zejména v období dešťů) voda a tenkrát jsem ještě neměl vyřešené, aby netekla ke kotli. Jelikož zrovna intenzivně pršelo tak si to čvachtání vaši technici řádně užili a já jim tímto moc děkuji, že mi to nehodili na hlavu. (v současnosti mi kalovka, díky systému kanálků, odvádí vodu z nejnižšího místa ve sklepě do kanalizace a já jsem začal řešit problém jménem prach......)
Druhý problém vznikl při konečném vyúčtování s cenou za dopravu (domluveno Olomouc -Kyjovice, fakturováno Brno - Kyjovice). Už jsem se těšil, jak mi hne dohadování o konečné ceně žlučí a nic si nevyreklamuji, ale naprostý opak byl pravdou!!!! Vše jste rychle opravili. No a závěrem oceňuji, že dodané doklady o kotli a kotelně naprosto vyhovují potřebám Státního fondu životního prostředí pro udělení dotace na pořízení a provoz kotle na biomasu.
Konečná cena (včetně montáže kotle +plus potřebných armatur, dopravy a kombibojleru Dražice 160l) po započtení dotace je v našem případě +- pár set 59.000 Kč. Pokud k tomu připočtu to, že čekáme přírůstek do rodiny a manželka nebude moct ke kotli chodit, prakticky nevím, jaký automatický systém vyjde ještě ekonomičtěji.
Energetický auditor mi v energetickém posudku, který je k udělení dotace nutno doložit, (ale jehož výsledek už úředníky až tak nezajímá !?!) vypočetl (při ceně 2 kč/kg za palivo) návratnost investice na 3 roky(!!!!) proti dřívějšímu vytápění - uhlí, dřevo, ve svépomocně svařeném 20 let starém kotli. Topím ječmenem nebo pšenicí + jsem to pokusně míchal s makovinou a u tohoto paliva je cena závislá na zdroji, a právě díky velmi levnému zdroji mě to vyjde podstatně levněji než 2kč/kg.
Až si kotel na sebe vydělá uvažuji o jeho vylepšení pneumatickým podavačem paliva (obilí při sypání do zásobníku práší), ale momentálně víc přemýšlím o odpopelňovači, protože obilí, které mám k dispozici, tvoří "nadýchaný" značně objemný popel, který je třeba obden vynášet, kdežto naplněná násypka při plném provozu, při tomto počasí mi v pohodě vydrží 4-5 dní.
Za tři měsíce ostrého provozu jsem nezaznamenal větší nehodu, než že při čištění kotle jsem drcnul škrabkou do hořáku a musel ho znovu přetmelit, jinak nic. Ohledně nastavení parametrů přikládání/hoření a otáčky ventilátoru+nastavení klapky na něm musím říct, že pan Klačanský to trefil perfektně na první pokus. To bylo ovšem loňské obilí. Před pár dny jsem najel na letošní sklizeň, a ač stejné druhy obilí od stejného pěstitele, hle byl tu značný rozdíl v nastavení....Tak pozor na to, opravdu každá várka paliva potřebuje péči a nastavení prostě vychytat..... Takže asi tak.
Mějte se fajn. Z vyhřátého domečku Vás zdraví

Kareš Jiří, Opava, 2. 12. 2007

Datum publikování článku: 02.12.2007

copyright © esel – 2008